Archiwizowanie notatekPrzywracanie notatki z archiwum
Rozwiazując poniższe zadania dokończysz implementację archiwum w naszej aplikacji.
Wymagania
- Zaimplementuj akcję potrzebną do przywrócenia notatki z archiwum do folderu. Kod akcji powinien wykonać się po kliknięciu w ikonkę przywracania. Do wykonania akcji użyj formularza i ścieżki bezkomponentowej. Po przywróceniu notatki z archiwum wykonaj przekierowanie (używając redirect()) na URL przywróconej notatki. Aby przywrócić notatkę, najpierw należy dodać ją z powrotem do folderu. Można to zrobić wykonująć requesty typu POST pod adres /notes. Jako ciało requestu należy wysłać obiekt reprezentujący notatkę w formacie JSON. Gdy request POST się powiedzie, to wykonaj request DELETE pod adres /archive/XYZ, gdy XYZ to ID wpisu w archiwum.
- Zaimplementuj akcję potrzebną do usunięcia notatki z folderu archiwum. Kod akcji powinien wykonać się po kliknięciu w ikonkę śmietnika. Do wykonania akcji użyj formularza i ścieżki bezkomponentowej. Aby usunąć notatkę z folderu archiwum należy wykonać request DELETE pod adres /archive/XYZ, gdy XYZ to ID wpisu w archiwum.
- Pamiętaj, że komponent <Note> używany jest w dwóch przypadkach - wyświetlania treści notatki ze “zwykłego“ folderu oraz folderu archiwum. Upewnij się, że oba te przypadki będą działać. Podpowiedź: - aby rozwiązać powyższe zadania możesz potrzebować hooka useResolvedPath, żeby odpowiednio ustawić propsy action formularzy.
Rozwiązanie
Roziwązanie znajdziesz w commicie na Githubie